Anal Fissür Tedavi Hizmetleri

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

Yazar 10 Mayıs 2017 Henüz yorum yok

Ameliyatsız fissür tedavisi kliniğimizde yıllardan bu yana yapılmaktadır. Toplumun tabiri ile makat çatlağı ya da makat yırtığı aniden oluşan bir hastalık değildir. Makat çatlağının oluşumuna sebebiyet veren faktörler bulunmaktadır. Bu nedenle fissür nedir ve nasıl tedavi edilir sorularına yanıt bulacağınız yazımızı sonuna kadar okumanızı rica ediyoruz. Makat hastalıkları meydana geldiği bölge itibari ile insanların hekime gitmeye hatta çevresine bu durumu bildirmeye çekindiği bir vakalardır. Bununla beraber eski usul ameliyatların insanlar üzerinde yaratmış olduğu korku hastaları fissür bitkisel tedavi yollarını aramaya sevk ediyor. Fakat makat çatlağı ve diğer birçok vakanın tedavi edilmesinde ameliyatsız metotlara başvuran kliniğimizde kendi dalında 30 yıllık deneyime sahip olan hekimler hizmet vermektedir. Ameliyatsız fissür tedavisi ile ilgili bilgi vermeden önce makat çatlağı nasıl oluşur sorusuna yanıt vermeye çalışalım.

Fissür Belirtileri

Fissürün en büyük nedeni yaşanılan kabızlık sorunudur. Küreselleşen dünya ile yaşayış ve yemek kültürümüzde değişime gidildi. Katı ve lifsiz gıdaları tercih eden insanların sürekli yaşadığı kabızlık sürecinde, anal kanalda dışkılama sırasında mukozada fazla basınca bağlı olarak yırtılma meydana gelir. Kabızlığın dışında fissüre neden olan bir diğer etken ise ishaldir. Yine dışkılama sırasında bağırsaklardan gelen parçacıkların anüse sürtünmesiyle meydana gelen fissür belirtileri hastaların gündelik yaşamını sekteye uğratacak etki gücündedir.

  • Hastaların dışkılama sırasında anüsüne bir cam batıyormuş hissini yaşamaları hastalığın ilk sinyalidir.
  • Fissür hastalarında karşılaştığımız belirtilerden biri de rektal kanama yani makattan kanamadır.

Makat çatlağında ilk 15 günlük süreç çok önemlidir. Fissür belirtilerini fark ettiğiniz an bir hekime muayene olduğunuzda eğer 15 gün geçmedi ise sizlere krem ve çeşitli fissür ilaçları tavsiyelerinde bulunacaktır. Fakat eğer daha uzun bir zaman geçti ise makatınızda rahatsızlık kronik bir hal almıştır ve cerrahi müdahale şarttır.

Botox(Botulinum Toksini) Tedavisi

Eski usul ameliyatları geride bırakan modern operasyonlarımızdan biri de botox(botulinum toksini)’tur. Bölgeye yapılan botox işlemi fissür kaslarında gevşeme ve rahatlamayı sağlar. Fissür tedavi ücretleri ve tedavi süreci ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara iletişim numaralarımızı arayarak yanıt bulabilir, ekibimizden destek alabilirsiniz.


Randevu & İletişim
Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op. Dr. Murat Molu
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0530 123 33 33
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0537 839 99 99

Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Doc. Dr. Kasım Çağlayan
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0535 924 44 44


admin

Author admin

More posts by admin