Anal Fissür Tedavi Hizmetleri

Fissür Ameliyatı Sonrası

Yazar 8 Kasım 2017 Henüz yorum yok

Fissür ameliyatı sonrası yaşanılan süreç hastaları tedavi olmaktan uzaklaştırmakta ve farklı yöntemlere başvurmaya sevk etmektedir. Fissür halk arasında makat çatlağı ya da makat yırtığı olarak bilinmektedir. Fissüre neden olan 2 faktör bulunmaktadır. Bunlardan biri kabızlık bir diğeri ise ishaldir. Fissürden korunmada bu iki vakaya karşı savunma sağlamak etkili olacaktır. Zira önlem alınmaması durumunda fissür belirtileri sadece yetişkinlerde değil küçük bebeklerde dahi görülebilmektedir. ancak yazımızın başında içinizi rahatlatacak bir bilgi vermek isteriz. Fissür ameliyatı sonrası yaşanacak zorlu süreç artık tarihe karıştı. Özel hastane ve kliniklerde uygulanan ameliyatsız fissür tedavisi sayesinde sorunsuz bir tedavi süreci geçirebilirsiniz. Fissür ameliyatında yaşanılan; narkoz alma, bıçak altına yatma, hastanede yatma ve evde uzun bir süre dinlenmenizi gerektiren bu süreci sona erdiren ameliyatsız fissür tedavisi kliniğimizde uzun yıllardan bu yana başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Fissür Nasıl Anlaşılır?

Fissür nasıl anlaşılır? Sorusuna yanıt bulmamız durumunda vaka ile erkenden tanışacak ve tedbir alma imkanına erişeceksiniz. Fissüre neden olan 2 unsura yukarıda değinmiştir. Kabızlık ve ishal… Ancak kabızlık ya da ishalin sürekli tekrarlanması durumunda risk oluşturacağını belirtmekte fayda var. Tek bir ishal ya da kabızlık vakasının ardından fissür görüleceği endişesine kapılmamalıdır. Fissür nasıl anlaşılır? Sorusuna yanıt vermek gerekirse;

  • Dışkılama esnasında makatta cam kesiği batıyormuş gibi yaşanılan sızı en önemli belirtidir.
  • Makatta kanama ve ağrı ile kendini gösteren fissür belirtileri ile artık hayatınızın merkezindedir.

Fissür ile karşılaşan hastalarımızın düştüğü en büyük yanılgı makat yırtığını sıradan bir yara zannetmek ve kendiliğinden geçmesini beklemektir. Fissür ilaçları ile tedavi edilebilen makat çatlağı henüz kronik hale gelmemiştir. Bunu anlamak içinse doktor muayenesi şarttır.

Fissür Kendiliğinden Geçer Mi?

Fissür kendiliğinden geçer mi? Fissürde ilk 15 günlük süreç çok önemlidir. Zira bu evrede fissür kronik hal almamıştır ve çeşitli kremler ile tedavi edilebilir. Fakat fissür kendiliğinden geçer mi? Sorusuna cevabımız kesinlikle hayırdır. Fissürün tanı ve tedavisinde doktor muayenesi şarttır. Tedavi yöntemine ve kullanılacak kremlere kesinlikle doktorlarımız karar verecektir. Bu bağlamda bir telefon kadar yakınınızda olan kliniğimize her daim ulaşabilirsiniz.

İstanbul Bakırköy Medicine Arts

Adres Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

admin

Author admin

More posts by admin