Genel Cerrahi

Yüzdeki Benler Nasıl Yok Edilir?

Yazar 19 Temmuz 2017 Henüz yorum yok

İnsanların büyük bir çoğunluğunda bir ya da birden fazla ben bulunur. Vücudun değişik yerlerinde konumlanan bu benlerin yüzümüzde ortaya çıkması ise tehlike çanlarının çalması anlamına gelir. Hepimizin önemsediği insanlar ile iletişimimizde dikkat çeken yüzümüzde benlerin meydana gelmesi  estetik bir kusur olarak bizleri rahatsız edebilir. Bunun yanı sıra benlerin bulunduğu yer neresi olursa olsun cerrahi müdahale ile yok edilmesi gerekir. Çünkü benlerin bir kısmında kanserleşme riski bulunmaktadır ve güneş ışınlarına maruz kaldığı sürece bu risk artarak sürmektedir. Kahverengi, ten renginde, kırmızı, tümsek ya da düz olması fark etmeksizin tüm benlerde başvurduğumuz teknik radyo frekanstır.

Ben Aldırma İz Kalır Mı?

Ben tedavisinden sonra iz kalması hastaların en büyük korkusudur. Radyo frekans ben aldırmada en iz bırakmayan teknik olarak kliniğimizde uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır. Radyo frekans tekniğinde esas olan konu benlerin buharlaştırılmasıdır. Radyo frekans cihazından gönderilen dalgalar ben üzerinde yoğunlaşarak bölgenin tahrip olmasını sağlar. Doku kaybına neden olmayan bu operasyon için alanında uzman olan bir hekime ve steril klinik ortamına ihtiyaç duyulmaktadır. Kliniğimiz ben aldırma operasyonunda ilk akla gelen sağlık kuruluşlarından biri olarak her daim hizmetinizdedir.

Ben Aldırma Acır Mı?

Ben aldırma acıt mı sorusu hastalarımızın merak ettiği konuların başında yer alıyor. Bizler ben aldırma işleminde ameliyata başvurmadığımız ve modern teknikleri kullandığımız için ben aldırma sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Benin büyüklüğüne göre bölgesel uyuşma sağlayan lokal anestezi verilerek hasta işlem sırasında hiçbir şey hissetmez. Kısa ve kolay bir operasyon olduğu için hastanede yatışı gerektiren bir durum oluşmaz. Kişi aynı gün normal yaşantısına geri dönebilir.

Ben Tedavisine Hangi Bölüm Bakar?

Ben tedavisinde hastalarımızın ilk olarak aklına gelen bölüm Cildiye oluyor. Fakat tedavinin asıl yapıldığı bölüm ise Genel Cerrahidir. Profesyonel ve özverili bir cerrahın birkaç dakikalık işlem ile sizi doğuştan ya da sonradan var olan benlerinizden kurtarması mümkündür. Bünyemizde yer alan ve 20 yıllık deneyime sahip olan hekimlerimiz hasta kabullerini sürdürmekte ve size bir telefon kadar yakın bulunmaktadır.

İstanbul Bakırköy Medicine Arts

Adres Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

admin

Author admin

More posts by admin